суббота, 12 ноября 2016 г.

"УКРАЇНО - ЗЕМЛЕ МОЯ!"

11 листопада у 2 класі пройшла година спілкування на тему: "УКРАЇНО - ЗЕМЛЕ МОЯ!"

Тема:УКРАЇНО – ЗЕМЛЕ МОЯ!
Мета: поглибити знання учнів про Україну; прищеплювати любов до рідного краю; розширити зміст поняття громадянин України; розвивати мовлення учнів; виховувати патріотичні почуття приналежності до українського народу.
Обладнання: картини рідної природи; карта України; символи України; вишиваний рушник, колосся і калина; плакат «Видатні українці», український рушник з хлібом-сіллю.
Девіз: Усі ми – це наша родина, це наша сім’я, це наша Україна.
                  
Хід заняття

І. Організація класу 
II. Основна частина заняття
1.    Слово вчителя
Розповідь вчителем легенди «Наша земля».
Колись давно Бог створив народи і кожному наділив землю. Наші ж предки кинулись пізніше, але землі їм уже не дісталося.
От вони й прийшли до Бога, а він у цей час молився, і вони не сміли йому щось сказати. Стали чекати. По якійсь хвилі Бог обернувся, сказавши, що вони чемні діти, хороші. Дізнавшись, чому прийшли до нього, запропонував їм чорну землю. «Ні,- відповіли наші предки, - там уже живуть німці,  французи, іспанці, італійці. «Тоді я вам дам землю ту, що залишив для раю, там усе: річки, озера, ліси, степи. Але пам'ятайте, якщо будете ії берегти, то вона буде ваша, а ні -  ворога».
Пішли наші предки на ту землю, оселилися і живуть до сьогоднішнього дня. А країну назвали Україною.
 Кожна людина з великою любов’ю і душевним трепетом згадує те місце, де вона народилася, де промайнуло її дитинство, дитинство з дивосвітом-казкою, з материнською ласкою у затишній батьківській оселі. То родинне вогнище, маленька батьківщина кожної людини. То її велике «Я», з якого починається людина, родина, батьківщина і вся наша велична й неповторна у світі Україна. Її красою захоплювались поети, художники та композитори.
… Буває, часом сліпну від краси.
     Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,
     Оці степи, це небо, ці ліси,
     Усе так гарно, чисто, незрадливо,
     Усе як є – дорога, явори,
     Усе моє, все зветься Україна.             Л.Костенко
  Вірш „Батьківщина” 
А. Костецький

 Учитель
1. Наша Батьківщина – це.... (Україна)
2. А тепер назвіть столицю України.... (Київ)
3. А  найбільша річка, яка протікає по території України...(Дніпро )

2.    Асоціативний кущ
Вчитель:
-Діти, а що для вас Батьківщина?
Діти:  Ми живемо на  Слобожанщині. Для мене – це край, де я народився, живу, де живуть і працюють мої батьки.
- Це школа, вулиця, на якій я живу.
- Це моя родина: тато, мама, сестричка, бабуся, дідусь, рідна домівка.
Вчитель:  Ми називаємо Україну своєю Батьківщиною. Якими ще словами близькими за значенням ми можемо її назвати?
Діти: Вітчизна,

1.     Асоціювання, „гронування”.
Запишить слова та фрази, які спадають на думку зі  словом  „Україна”.

Овал:     Україна                Рушники                                                          Народ

          Пісні                                                                               Київ    
          
     Тарас Шевченко                                                          Дніпро



Учитель:
Батьківщина - це земля, на який ти народився,  де народилися твої батьки, усі ми. Це тато і мама,  це твої друзі, учителі. Це стіжка, яка веде тебе до школи, птахи, які співають дзвінкоголосі пісні, - це твоя маленька Батьківщина. Батьківщина – це казки, які розповідала бабуся, це зелена травичка і наша блакитна річка _ Сіверський Донець. Батьківщина – це і Україна. Україна – це рідна мова, чарівна пісня, талановитий народ.
Читання вірша.
Я народилась в Україні
І почала життя своє
Тут небеса високі ї сині
На що не глянеш - все моє!
Трава для мене зеленіє,
Для  мене світлі дні ясні
І сонце пестить і леліє,
Летять до серденька пісні.
Тут кожна квіточка співає
Струмочок ніжно жебоніть.
І краю кращого немає,
Де б я могла та вільно жить!
                                                                                                                   
3.    Інсценізація
Вчитель:  Засперечались одного разу діти, яка стежка найкраща?
Діти:  1. – Д0 магазину, - там є цукерки.
           2. – Ні, до школи, - там є діти.
           3. – Ні, до річки, - там можна купатись.
           4. – Ні, в садок, - там повно яблук та груш.
           5. – Ні, у поле, - там простір широкий.
Але тут увійшла мама. Діти запитують її: (хором)
«Яка стежка найкраща?»
Вчитель:  Мама подивилась на дітей, лагідно посміхнулась і відповіла:
Мати: -   Додому, діти! До рідного дому!
Вчитель:    А якщо об’єднати разом усі родини, всіх людей, які живуть в Україні, то як тоді ми їх назвемо?
- Народ.
Вчитель:  так, народ України, український народ. Ми всі одна сім’я, повинні жити дружно.

Ти мене чаруєш,
Рідно Україно,
Красотою своєю
І річок, і гір
Червоною калиною,
І мовою солов’їною!   Загайкевич Кирило

         ***
Синєє море, безмежні поля
Високії гори, родюча земля
У лузі калина і спів солов’я
Це все Україна, це ненька моя!
Бондаренко Олександр


Метод,. Мікрофон,,
 Всі ви знаєте що у нашої країні проводиться  чемпіонат Європи з футболу „Евро - 2012”. Тому ми всі  гостинно зустрічаємо гостей з інших країн світу. Уявить собі, що до нас в клас приїхав хлопчик  разом з батьками з іншої країни. Він не знає про нашу Україну - розкажіть йому про нашу Батьківщину.
Кореспондент бере інтерв’ю у учнів.
Розповідь дітей
— Україна — це отча земля, рiдний край, де ми народилися. Столиця України – Київ. Широкi i чарiвнi простори, прекраснi села i мiста. Могутньо котить до Чорного моря сивi хвилi найбiльша рiчка України — Днiпро. Буйною зеленню шумлять на його берегах сади, лiси. Золотистим морем розливається безкраїми нивами жито-пшениця. Погляньте на карту України. На нiй позначено кордони української землi. На півдні нашу державу омивають теплі моря – Чорне й Азовське, є в нас гори, і найбільші з них – Карпатські й Кримські.

Україна — одна з найбiльших держав Європи. Оскiльки це велика країна, то живуть у нiй люди рiзних нацiональностей. Поряд з українцями в Українi живуть росiяни, бiлоруси, поляки, чехи, молдовани, болгари, євреї, поляки, греки. Усi вони в нашій державі мають однакові права.



              ***
На заході –гори Карпати,
На сході-донецькі степи
Нам всім Україна  мати
І ти її, друже, люби!         
         
             ***
Я люблю свою країну,
Нашу неньку -Україну.
І зеленії Карпати,
І стежинку  біля хати.
Де тече Дніпро широке,
Де цвіте калина,
Чорне море, жовте поле,
Де моя родина!          

       Мій рідний край!

Найкраща в світі Батьківщина
Моя рідненька Україна
Тут мати, батько, дід, бабуся.
Тут народилась я і вчуся
Люблю тебе, моя родина,
Моя безкрая Україна.        


5.       Колективна робота

- Давайте спробуємо доповнити вірш, вставляючи останнє слово:
Ми дуже любим весь наш край,
І любим У_______ (Україну),
Її лани, зелений гай,
В саду рясну _______ (калину).
Там соловейко навесні
Співає між _______ (гілками),
Та й ми співаємо _______ (пісні)
Змагається він з нами!       
                                                           М.Познанська

Вчитель:  Чи є десь на землі такий чарівний край, де тихі весняні ночі пливуть на крилах солов’їних пісень, де вранці на замріяній річці джерельною водою умивається біле латаття, де навесні і влітку під шатами крислатих дерев яскравіє килим різнотрав’я і квітів?
     Є, це наш рідний край  
   Пісня,, Рідна  Україна,,
  Вчитель: Рідна земля зачаровує своєю красою, у нас верші пишуть не тільки діти, а мешканці нашого селища Червоний Донець. Один з них Сергій Ламзін, збірку його вершів я вам показую.

 Промінь сонця світанок дарує,
Вітерець рідний край обійма,                                     
Тихий шепіт Донця зачарує,
Добрий ранок, кохана земля!
Рідне селище пісню співає,
Колихає ялинок вінець,
Всіх родинним теплом зустрічає
Вічно юний Червоний Донець.
Газу нашого зорі палають,
Там, де праця натхнення кипить,
Шебелинку завжди пам'ятають,
Дзвінка слава про неї бринить!
€ куточок такий,
Край натхнення та мрій,
України блакитна перлина.
Синьоока краса,
Твій вогонь не згаса,
Трудівниця моя, Шебелинка!
С.Ламзін
 Підсумок години спілкування
1 Як називається країна на якій ми живемо?  

2 А тепер назвіть столицю України?

"Я і мої друзі!"

4 листопада у 2 класі відбулася година спілкування на тему: "Я і мої друзі!" На цей захід були запрошені учні 4 класу.






            



          



        




1 клас. Образотворче мистецтво

3 листопада в 1 класі пройшов урок на тему: Ліплення природної форми за зразком. Практична робота: "Овочі та фрукти"




2 клас. Трудове навчання

10 листопада у 2 класі пройшов урок на тему: Робота з природними матеріалами.


 

1 клас. Трудове навчання

4 листопада у 1 класі пройшов урок на тему: Різання паперу. Практична робота: аплікація "Веселі ніжки"



среда, 26 октября 2016 г.

2 клас. Трудове навчання

                     29 вересня  у 2 класі відбувся урок трудового навчання на тему:
                                                       "Паперові об'ємні фігури"
                            На практичній роботі діти виготовили ялинкові  об'ємні прикраси.


                                                                                                        
 

1 клас. Трудове навчання

23 вересня у 1 класі пройшов урок трудового навчання на тему: Робота з природними матеріалами.





Профілактика інфекційних захворювань

10 вересня у 2 класі була проведена бесіда на тему: "Профілактика інфекційних захворювань"






4 клас. Трудове навчання

14 вересня у 4 класі пройшов урок трудового навчання на тему: Комбінування природних, штучних та пластичних матеріалів.



«Допоможи собі сам!»


12 вересня у 2 класі була проведена година спілкування: 
«Допоможи собі сам!»
Мета: Поглибити знання учнів з питань цивільного захисту; повторити правила поведінки у складних ситуаціях; ознайомити учнів з призначенням, будовою та правилами користування засобами індивідуального захисту; виховувати виконавчу дисципліну учнів під час надзвичайних ситуацій.
Обладнання: Предметні малюнки, ватно-марлеві пов’язки, респіратор, протигаз, дитячі малюнки.

Хід уроку
1.Організаційний момент.
    (На дощці записане прислів’я «Не той пропав, хто в біду попав, а той, хто духом занепав» (Ніколи не панікуйте!)
    В житті сучасної людини все більш вагоме місце посідають турботи, пов’язані з подоланням різних кризових явищ, які виникають з розвитком земної цивілізації. Які засоби індивідуального захисту можуть допомогти у цей час.
2. Актуалізація опорних знань учнів.
  Вчитель:  Давайте зараз розгадаємо кросворд.
Кросворд «Безпека»
1. Якщо у вас немає телефону, то покличете на допомогу з вікна, або (Балкону)
2. Щоб перейти вулицю потрібно використовувати пішохідний, що? (Перехід)
3. Якщо ми викликаємо службу допомоги і набираємо 04, то у нас протікає, що? (Газ)
4. Коли гратися з сірниками, запальничками виникає, що? (Пожежа)
5. Якщо при будь-якій небезпеці потрібно викликати когось на допомогу ми користуємось чим? (Телефоном)
6. Як називається професія людини, що піклується про здоров’я людей (Лікар)
7. Щоб викликати лікаря додому ви повинні назвати свою, що? (Адресу)


Б
А
Л
К
О
Н
П
Е
Р
Е
Х
І
Д


Г
А
З


П
О
Ж
Е
Ж
А
Т
Е
Л
Е
Ф
О
Н


Л
І
К
А
Р



А
Д
Р
Е
С
А

Вчитель:   Молодці, розгадали і записали, а тепер у стовпчику, по вертикалі що у червоній рамочці прочитайте слово:
«БЕЗПЕКА» - діти читають.
Вчитель:   Як на вашу думку, що це слово означає?
Діти: - Бути уважним.
          - Продумати свої дії.
          - Відповідати за свої вчинки.
          - Дотримуватися правил поведінки вдома і на вулиці.
          - Допомагати у біді, прийти на допомогу.
Вчитель:   Правильно діти! БЕЗПЕКА – це турбота за своє життя, та оточуючих. А людину, яка дотримується таких правил можна назвати обережною, відповідальною, безпечною.
3. Словникова робота.
Діти, давайте нагадаємо, що означають ці абревіатури?
  ЦО – цивільна оборона
  ЦЗ – цивільний захист
  МНС – міністерство надзвичайних ситуацій
4. Пояснення матеріалу.
Вчитель: Які попереджувальні сигнали населення ви знаєте?
(Сигнали сирени, переривчасті гудки, дзвінки.)
Вчитель: Які найпростіші засоби захисту органів дихання ви знаєте?
(Ватно-марлеві пов’язки, респіратори, протигази.)
Вчитель: Від чого вони захищають?
(Від отруйних газів і радіоактивного пилу.)
ЯК ПОВОДИТИСЯ У НАДЗВИЧАЙНІЙ СИТУАЦІЇ
АВАРІЇ З ВИКИДОМ АМІАКУ
Аміак - безбарвний газ із характерним задушливим запахом нашатирного спирту та їдким смаком, що легший за повітря, розчинний у воді, при викиді в атмосферу димить. Заражене аміаком повітря розповсюджується у верхніх шарах атмосфери.
Пальний газ, горить при наявності постійного джерела вогню, ємності можуть вибухати у випадку нагрівання. Пара при взаємодії з повітрям утворює пожеж о - небезпечні суміші.
Небезпечний при вдиханні, у разі високих концентрацій можливий смертельний випадок.
ДІЇ ПІД ЧАС НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ
Отримавши повідомлення про викид (вилив) аміаку і про небезпеку хімічного зараження від оперативного чергового:
- надягніть засоби захисту шкіри, захистіть органи дихання ватно-марлевою пов'язкою, змоченою водою або 5 % розчином лимонної кислоти;
- по можливості негайно лишіть зону хімічного забруднення;
- виходьте з зони хімічного зараження в бік, перпендикулярний напрямку вітру, обходьте підвищені місця, пагорби тощо;
- якщо засобів індивідуального захисту немає, а вийти з району аварії неможливо, залишайтеся в приміщенні, але негайно і надійно герметизуйте його: щільно закрийте вікна і двері, димоходи, вентиляційні люки, щілини в рамах вікон і дверей, закрийте їх мокрими ковдрами або простирадлами, вимкніть джерела газо-, електропостачання, погасіть вогонь у печах;
- якщо ви не встигли вийти з небезпечної зони і не маєте при собі найпростіших засобів захисту - закрийте ніс і рота тканиною, змоченою водою або 5% розчином лимонної кислоти;
- пийте велику кількість  рідини;
- вийшовши з зони зараження, зніміть верхній одяг, ретельно вимийте очі, носа і рота, за можливістю прийміть душ.
ПЕРШІ ОЗНАКИ ОТРУЄННЯ
- сльозотеча і різь в очах, печія, почервоніння і свербіння шкіри, різкий біль за грудиною, серцебиття, порушення частоти пульсу, нежить, сильні напади кашлю, набряк голосових зв'язок, задишка, біль у шлунку, затримка сечі.
ДОПОМОГА УРАЖЕНОМУ АМІАКОМ
Негайно захистіть органи дихання протигазом, ватно-марлевою пов'язкою, змоченою водою або 5% розчином лимонної кислоти. Потерпілого винесіть із зони зараження і забезпечте йому відпочинок і тепло, давайте дихати зволоженим киснем. Шкіру, рота, носа потерпілого промивайте водою не менше 15 хвилин. В очі закапайте по 2-3 краплі 30% розчину альбуциду, у носа - оливкової або соняшникової олії. При зупинці роботи легенів не можна робити штучне дихання.
Відправте потерпілого до найближчого медичного закладу, перевозить у лежачому стані.

 Всі ми не один раз брали у руки та користувалися термометром. А чи є він небезпечним для нас і чому? Так, тому, що в ньому є ртуть. Як же треба поводитися при аварії з розливом ртуті? (Учень 2 ).
АВАРІЇ З РОЗЛИВОМ РТУТІ
Ртуть - метал сріблясто-білого кольору, у звичайних умовах легко рухлива рідина, що при ударі розділяється на дрібні кульки у 13,5 рази важчі за воду. Температура плавлення +38, 9° С.
При підвищенні температури випар ртуті збільшується. Пари ртуті і її з'єднання дуже отрутні. При попаданні в організм людини через органи дихання ртуть акумулюється і залишається там на все життя.
ДІЇ ПРИ НАДЗВИЧАЙНІЙ СИТУАЦІЇ

- виведіть із помешкань усіх людей, у першу чергу дітей, інвалідів, людей похилого віку;
- відчиніть настіж усі вікна в приміщенні;
- максимально ізолюйте від людей забруднене приміщення, щільно прикрийте всі двері;
- захистіть органи дихання хоча б вологою марлевою пов'язкою;
- негайно починайте збирати ртуть: збирайте спринцівкою великі кульки і відразу скидайте їх у скляну банку з розчином (2 г марганцівки на     1 літр води), дрібні кульки збирайте щіточкою на папір і також скидайте в банку. Банку щільно закрийте кришкою. Використання пилососа для збору ртуті забороняється;
- вимийте забруднені місця мильно-содовим розчином (400 г мила і  500 г кальцинованої соди на 10 л води) або розчином марганцівки (20 г на    10 л води),
- закрийте приміщення після обробки так, щоб не було сполучення з іншими приміщеннями, і провітрюйте протягом трьох діб;                                     
- підтримуйте в приміщенні, по можливості, температуру не нижче    18-20°С для скорочення термінів проведення всіх робіт; вичистіть і промийте міцним, майже чорним розчином марганцівки підошву взуття, якщо ви стали на ртуть.
.ПЕРШІ ОЗНАКИ ОТРУЄННЯ
Симптоми: різкий біль у стравоході, шлунку, животі. Набряк слизової оболонки, порожнини роту. Блювота, у роту присмак металу, багате слиновиділення, кровоточивість ясен, головний біль, загальна слабкість, тремор, розлад мови, порушення ходи.
ПЕРША ДОПОМОГА УРАЖЕНОМУ РТУТТЮ
Свіже повітря. При потраплянні ртуті в шлунок викликати блювоту, промити шлунок великою кількістю води. Проносне, пити якнайбільше молока, білкової води (білки курячого яйця з водою). Певний спокій. Госпіталізація.
IV. Навколо нашого міста знаходиться ліс. Дуже часто навесні та влітку трапляються лісові пожежі. Як поводитися, якщо виникла лісова пожежа?
6. Підсумок уроку.
- Життя, як бачимо, не завжди протікає спокійно. Кожного дня ми з вами слухаємо новини. Скільки серед них прикрих, про нещасні випадки, які зненацька спіткали мирних громадян. Як важливо у таких ситуаціях, щоб людина не розгубилася, взяла себе в руки і пригадала, як поводитися за таких обставин, як врятуватися самій і як допомогти іншим.
Вчитель: - Як поводитися під час сирени «Увага! Увага!»
                  - Як ми проводимо евакуацію з нашого кабінету?
                  - Давайте намалюємо індивідуальні засоби захисту, щоб краще їх  

                    запам’ятати.