среда, 26 октября 2016 г.

2 клас. Трудове навчання

                     29 вересня  у 2 класі відбувся урок трудового навчання на тему:
                                                       "Паперові об'ємні фігури"
                            На практичній роботі діти виготовили ялинкові  об'ємні прикраси.


                                                                                                        
 

1 клас. Трудове навчання

23 вересня у 1 класі пройшов урок трудового навчання на тему: Робота з природними матеріалами.





Профілактика інфекційних захворювань

10 вересня у 2 класі була проведена бесіда на тему: "Профілактика інфекційних захворювань"






4 клас. Трудове навчання

14 вересня у 4 класі пройшов урок трудового навчання на тему: Комбінування природних, штучних та пластичних матеріалів.



«Допоможи собі сам!»


12 вересня у 2 класі була проведена година спілкування: 
«Допоможи собі сам!»
Мета: Поглибити знання учнів з питань цивільного захисту; повторити правила поведінки у складних ситуаціях; ознайомити учнів з призначенням, будовою та правилами користування засобами індивідуального захисту; виховувати виконавчу дисципліну учнів під час надзвичайних ситуацій.
Обладнання: Предметні малюнки, ватно-марлеві пов’язки, респіратор, протигаз, дитячі малюнки.

Хід уроку
1.Організаційний момент.
    (На дощці записане прислів’я «Не той пропав, хто в біду попав, а той, хто духом занепав» (Ніколи не панікуйте!)
    В житті сучасної людини все більш вагоме місце посідають турботи, пов’язані з подоланням різних кризових явищ, які виникають з розвитком земної цивілізації. Які засоби індивідуального захисту можуть допомогти у цей час.
2. Актуалізація опорних знань учнів.
  Вчитель:  Давайте зараз розгадаємо кросворд.
Кросворд «Безпека»
1. Якщо у вас немає телефону, то покличете на допомогу з вікна, або (Балкону)
2. Щоб перейти вулицю потрібно використовувати пішохідний, що? (Перехід)
3. Якщо ми викликаємо службу допомоги і набираємо 04, то у нас протікає, що? (Газ)
4. Коли гратися з сірниками, запальничками виникає, що? (Пожежа)
5. Якщо при будь-якій небезпеці потрібно викликати когось на допомогу ми користуємось чим? (Телефоном)
6. Як називається професія людини, що піклується про здоров’я людей (Лікар)
7. Щоб викликати лікаря додому ви повинні назвати свою, що? (Адресу)


Б
А
Л
К
О
Н
П
Е
Р
Е
Х
І
Д


Г
А
З


П
О
Ж
Е
Ж
А
Т
Е
Л
Е
Ф
О
Н


Л
І
К
А
Р



А
Д
Р
Е
С
А

Вчитель:   Молодці, розгадали і записали, а тепер у стовпчику, по вертикалі що у червоній рамочці прочитайте слово:
«БЕЗПЕКА» - діти читають.
Вчитель:   Як на вашу думку, що це слово означає?
Діти: - Бути уважним.
          - Продумати свої дії.
          - Відповідати за свої вчинки.
          - Дотримуватися правил поведінки вдома і на вулиці.
          - Допомагати у біді, прийти на допомогу.
Вчитель:   Правильно діти! БЕЗПЕКА – це турбота за своє життя, та оточуючих. А людину, яка дотримується таких правил можна назвати обережною, відповідальною, безпечною.
3. Словникова робота.
Діти, давайте нагадаємо, що означають ці абревіатури?
  ЦО – цивільна оборона
  ЦЗ – цивільний захист
  МНС – міністерство надзвичайних ситуацій
4. Пояснення матеріалу.
Вчитель: Які попереджувальні сигнали населення ви знаєте?
(Сигнали сирени, переривчасті гудки, дзвінки.)
Вчитель: Які найпростіші засоби захисту органів дихання ви знаєте?
(Ватно-марлеві пов’язки, респіратори, протигази.)
Вчитель: Від чого вони захищають?
(Від отруйних газів і радіоактивного пилу.)
ЯК ПОВОДИТИСЯ У НАДЗВИЧАЙНІЙ СИТУАЦІЇ
АВАРІЇ З ВИКИДОМ АМІАКУ
Аміак - безбарвний газ із характерним задушливим запахом нашатирного спирту та їдким смаком, що легший за повітря, розчинний у воді, при викиді в атмосферу димить. Заражене аміаком повітря розповсюджується у верхніх шарах атмосфери.
Пальний газ, горить при наявності постійного джерела вогню, ємності можуть вибухати у випадку нагрівання. Пара при взаємодії з повітрям утворює пожеж о - небезпечні суміші.
Небезпечний при вдиханні, у разі високих концентрацій можливий смертельний випадок.
ДІЇ ПІД ЧАС НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ
Отримавши повідомлення про викид (вилив) аміаку і про небезпеку хімічного зараження від оперативного чергового:
- надягніть засоби захисту шкіри, захистіть органи дихання ватно-марлевою пов'язкою, змоченою водою або 5 % розчином лимонної кислоти;
- по можливості негайно лишіть зону хімічного забруднення;
- виходьте з зони хімічного зараження в бік, перпендикулярний напрямку вітру, обходьте підвищені місця, пагорби тощо;
- якщо засобів індивідуального захисту немає, а вийти з району аварії неможливо, залишайтеся в приміщенні, але негайно і надійно герметизуйте його: щільно закрийте вікна і двері, димоходи, вентиляційні люки, щілини в рамах вікон і дверей, закрийте їх мокрими ковдрами або простирадлами, вимкніть джерела газо-, електропостачання, погасіть вогонь у печах;
- якщо ви не встигли вийти з небезпечної зони і не маєте при собі найпростіших засобів захисту - закрийте ніс і рота тканиною, змоченою водою або 5% розчином лимонної кислоти;
- пийте велику кількість  рідини;
- вийшовши з зони зараження, зніміть верхній одяг, ретельно вимийте очі, носа і рота, за можливістю прийміть душ.
ПЕРШІ ОЗНАКИ ОТРУЄННЯ
- сльозотеча і різь в очах, печія, почервоніння і свербіння шкіри, різкий біль за грудиною, серцебиття, порушення частоти пульсу, нежить, сильні напади кашлю, набряк голосових зв'язок, задишка, біль у шлунку, затримка сечі.
ДОПОМОГА УРАЖЕНОМУ АМІАКОМ
Негайно захистіть органи дихання протигазом, ватно-марлевою пов'язкою, змоченою водою або 5% розчином лимонної кислоти. Потерпілого винесіть із зони зараження і забезпечте йому відпочинок і тепло, давайте дихати зволоженим киснем. Шкіру, рота, носа потерпілого промивайте водою не менше 15 хвилин. В очі закапайте по 2-3 краплі 30% розчину альбуциду, у носа - оливкової або соняшникової олії. При зупинці роботи легенів не можна робити штучне дихання.
Відправте потерпілого до найближчого медичного закладу, перевозить у лежачому стані.

 Всі ми не один раз брали у руки та користувалися термометром. А чи є він небезпечним для нас і чому? Так, тому, що в ньому є ртуть. Як же треба поводитися при аварії з розливом ртуті? (Учень 2 ).
АВАРІЇ З РОЗЛИВОМ РТУТІ
Ртуть - метал сріблясто-білого кольору, у звичайних умовах легко рухлива рідина, що при ударі розділяється на дрібні кульки у 13,5 рази важчі за воду. Температура плавлення +38, 9° С.
При підвищенні температури випар ртуті збільшується. Пари ртуті і її з'єднання дуже отрутні. При попаданні в організм людини через органи дихання ртуть акумулюється і залишається там на все життя.
ДІЇ ПРИ НАДЗВИЧАЙНІЙ СИТУАЦІЇ

- виведіть із помешкань усіх людей, у першу чергу дітей, інвалідів, людей похилого віку;
- відчиніть настіж усі вікна в приміщенні;
- максимально ізолюйте від людей забруднене приміщення, щільно прикрийте всі двері;
- захистіть органи дихання хоча б вологою марлевою пов'язкою;
- негайно починайте збирати ртуть: збирайте спринцівкою великі кульки і відразу скидайте їх у скляну банку з розчином (2 г марганцівки на     1 літр води), дрібні кульки збирайте щіточкою на папір і також скидайте в банку. Банку щільно закрийте кришкою. Використання пилососа для збору ртуті забороняється;
- вимийте забруднені місця мильно-содовим розчином (400 г мила і  500 г кальцинованої соди на 10 л води) або розчином марганцівки (20 г на    10 л води),
- закрийте приміщення після обробки так, щоб не було сполучення з іншими приміщеннями, і провітрюйте протягом трьох діб;                                     
- підтримуйте в приміщенні, по можливості, температуру не нижче    18-20°С для скорочення термінів проведення всіх робіт; вичистіть і промийте міцним, майже чорним розчином марганцівки підошву взуття, якщо ви стали на ртуть.
.ПЕРШІ ОЗНАКИ ОТРУЄННЯ
Симптоми: різкий біль у стравоході, шлунку, животі. Набряк слизової оболонки, порожнини роту. Блювота, у роту присмак металу, багате слиновиділення, кровоточивість ясен, головний біль, загальна слабкість, тремор, розлад мови, порушення ходи.
ПЕРША ДОПОМОГА УРАЖЕНОМУ РТУТТЮ
Свіже повітря. При потраплянні ртуті в шлунок викликати блювоту, промити шлунок великою кількістю води. Проносне, пити якнайбільше молока, білкової води (білки курячого яйця з водою). Певний спокій. Госпіталізація.
IV. Навколо нашого міста знаходиться ліс. Дуже часто навесні та влітку трапляються лісові пожежі. Як поводитися, якщо виникла лісова пожежа?
6. Підсумок уроку.
- Життя, як бачимо, не завжди протікає спокійно. Кожного дня ми з вами слухаємо новини. Скільки серед них прикрих, про нещасні випадки, які зненацька спіткали мирних громадян. Як важливо у таких ситуаціях, щоб людина не розгубилася, взяла себе в руки і пригадала, як поводитися за таких обставин, як врятуватися самій і як допомогти іншим.
Вчитель: - Як поводитися під час сирени «Увага! Увага!»
                  - Як ми проводимо евакуацію з нашого кабінету?
                  - Давайте намалюємо індивідуальні засоби захисту, щоб краще їх  

                    запам’ятати.

"Наша Батьківщина - Україна"



1 вересня у 2 класі була проведена виховна година:
"Наша Батьківщина – Україна"

Мета: розширити знання учнів про державу в якій ми живемо – Україну; ознайомити з державною символікою; сприяти розвитку українського мовлення дітей; виховувати любов до рідної країни, почуття патріотизму.
Обладнання: карта України, зображення герба та прапора України, виставка книжок про Україну.

Хід
І. Вступна частина.
Вчитель:
- Доброго дня, діти. Послухайте пісню. Вашим завданням буде: уважно послухати, і поміркувати про що ж ця пісня.
Звучить пісня
Ріки, ліси, безмежні поля
Це моя рідна Земля.
Мій рідний край,
Моя земля
Тебе навіки кохаю я.
Тут ми родились
Тут ми зросли
Тут наші гори,
Ліси, степи.
Мій рідний край,
Моя земля
Тебе навіки кохаю я.
Вихователь:
Дітки, про що ж ця пісня?
Так, про рідний край, рідну землю її красу.
Зверніть увагу на дошку, тут у нас карта, символи… На сьогоднішньому занятті ми будемо з вами говорити про державу в якій ми живемо – Україну, ознайомимось з її символікою.

ІІ. Основна частина.
Вчитель:
  Погляньте на карту (показує на дошку) – це Україна. Держава, в якій ми живемо. Це ті землі, на яких живуть українці з давніх-давен. Україну перетинає велика річка – Дніпро. Столиця України – Київ, на карті це місто позначено червоним кольором.
(Розгляд ілюстрацій у книжках, що представлені на книжковій виставці).
Розповідь легенди «Наша земля».
Вчитель:
Колись давно Бог створив народи і кожному наділив землю. Наші ж предки кинулись пізніше, але земля їм уже не дісталася. От вони пішли до Бога, а він у цей час молився, і вони не сміли йому щось казати. Стали чекати. По якійсь хвилині Бог обернувся, сказавши, що вони чемні діти, хороші. Дізнавшись чого вони прийшли до нього, запропонував їм чорну землю.
Ні, відповіли наші предки, - там уже живуть німці, французи, італійці, іспанці.
Ну, тоді я вам дам землю ту, що залишив для раю, там, де є усе: річки, озера, ліси, степи. Але пам’ятайте: якщо будете її берегти, вона буде ваша, а ні – то ворога.
Пішли наші предки на ту землю, оселилися і живуть до сьогоднішнього дня. А країну свою називають Україною.
Гра: «Додай слово» (читання плакатів)
Рідний край – зелений… (рай).
Кожному мила своя… (сторона).
Батьківщина – мати, умій за неї… (постояти).
Людина без вітчизни, як соловей без… (пісні).
3. Фізкультхвилинка.
Ми мандруємо, ми мандруємо,
Україною крокуємо.
Ось побачили Карпати,
як вершину нам дістати?
Заглянемо в озерця –
Не торкнутися нам дна!
Так ми довго-довго йшли
І до школи знов прийшли!
Вчитель:
- Молодці дітки! Ось так ми помандрували Україною. Сідаємо за парти. Увага на дошку. Вгорі, над нашою дошкою знаходяться державні символи України: герб – тризуб та прапор.
- Якого кольору прапор? (жовто-блакитного).
ІІІ. Заключна частина.
Вчитель:
Дітки, що ви нового дізнались на нашій виховній годині?
Пропоную гру: «Закінчи речення»
Гра «Закінчи речення»
Наша Батьківщина – …Україна.
Столиця України –  …Київ.
Найбільша річка – …Дніпро.
Прапор України – …жовто-блакитний.

 Ми – …українці!